UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

44_baroque villa_okładka.jpg

Tom prezentuje materiały wygłoszone na konferencji pod tym samym tytułem, która odbyła się 18-20 października 2007 w pałacu wilanowskim. Spotkanie zgromadziło liczne grono badaczy z Europy i Ameryki, dzięki czemu tytułowa kwestia – wille barokowe – omówiona została w bardzo zróżnicowany, niekiedy nowatorski sposób.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ambasador Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami

Dyrektor Magdalena Całka odbiera wyróżnienie..jpg

Z prawdziwą radością i wzruszeniem pragniemy poinformować, że podczas I Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie otrzymało tytuł Ambasadora Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami.

Wyróżnienie to ma dla nas wyjątkowe znaczenie, ponieważ zostało przyznane przez środowisko niezwykle wymagające i jednocześnie najbardziej kompetentne do oceny działań na rzecz dostępności – przez osoby z niepełnosprawnościami oraz organizacje pozarządowe.

Bardzo dziękujemy za dostrzeżenie i docenienie naszej pracy oraz za potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku. Taki efekt był możliwy dzięki zaangażowaniu i pasji pracowników oraz dzięki konstruktywnym konsultacjom ze środowiskiem, za co w tym miejscu wszystkim serdecznie dziękujemy.

Ambasadorzy Konwencji, wśród nich tylko jedna instytucja kultury - Muzeum Pałacu w Wilanowie..jpg

Czujemy się wyróżnieni, docenieni i zmotywowani do dalszych działań. Chcemy nadal z zaangażowaniem poszukiwać nowych rozwiązań i sposobów udostępniania niezwykłego bogactwa kulturowego, którego opiekunem jesteśmy. Pragniemy przybliżać wszystkim zainteresowanym świat zachowany w dziełach, opowieściach, życiorysach, murach czy też ogrodach naszego muzeum.

Mamy nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej i jeszcze bardziej dostępnie, i że wszyscy zainteresowani będą mogli cieszyć się tym miejscem i uczestniczyć w działaniach  oferowanych przez muzeum.

 

WIĘCEJ NA TEMAT KONGRESU

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
baner_pois_ogrod_wloski.jpg

Dostępność Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Dążymy do uniwersalnego kształtowania oferty kulturalno-edukacyjnej, aby każde z wydarzeń odpowiadało potrzebom naszych gości, w tym również gości z niepełnosprawnościami.

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor.jpg

Program Kultura Dostępna (artykuł)

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.

portret_marysienki_z_dziecmi.jpg

Portret Marii Kazimiery z dziećmi – audiodeskrypcja (artykuł)

„Portret królowej Marii Kazimiery z dziećmi”Obraz autorstwa Jerzego Eleutera Szymonowicza-Siemiginowskiego zatytułowany „Portret królowej Marii Kazimiery z dziećmi”, wykonany ok. 1684 …