UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

44_obwoluta-fragm_mala.jpg

Witold Dobrowolski, Wazy greckie Stanisława Kostki Potockiego, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 2007, 299 str., 180 il., ISBN 978-83-923747-0-1 (wersja polska), ISBN 978-83-923747-1-8 (wersja angielska), cena 50 zł, Wystawa waz greckich to pierwsza prezentacja zrekonstruowanej części kolekcji Stanisława Kostki Potockiego, wybitnego …Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2018 dla Muzeum Pałacu w Wilanowie

20181017_MROT certyfikat dla muzeum_FB.jpg

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie uhonorowane Certyfikatem Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2018.

18 października 2018 r. podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza rozdane zostały Certyfikaty Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Mazowieckiego 2018.

Oprócz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie certyfikatami uhonorowani zostali: Dzielnica Wisła, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Muzeum Warszawy, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i wydarzenie Dzień Tradycji Rzeczypospolitej. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Nagrody przyznała Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, a wręczył je marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Tegoroczna edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiegona była już XVI. MROT wyróżnia w ten sposób najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne. W konkursie na szczeblu ogólnopolskim w tym roku Mazowsze reprezentuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Życzymy tej instytucji powodzenia w walce o Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, a Dzielnicy Wisła – w konkursie internautów!

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
sypialnia_krolowej_baner.jpg

Co można zobaczyć w pałacu (artykuł)

Kiedy w 1676 roku Jan Sobieski przyjął godność królewską i jako Jan III zasiadł na tronie, siedzibą jego dworu stał …

7. Ogród barokowy na tarasie górnym.jpg

Co można zobaczyć w parku (artykuł)

Od powstania królewskiej rezydencji w Wilanowie przywiązywano dużą wagę do wyglądu jej otoczenia. Choć kształtowano ją zawsze zgodnie z obowiązującą...

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Rezydencja wilanowska – wprowadzenie do wizyty (artykuł)

Bogactwo wątków i inspiracji, które potrafimy dziś odczytać w rezydencji wilanowskiej, jest w przeważającej mierze wynikiem erudycji króla Jana III.

banerek_11_palac.png

Historia pałacu (artykuł)

Początkowo w Wilanowie stanął niewielki dwór, przypominający bardziej rezydencje ziemiańskie niż królewskie. Zasadniczą rozbudowę rozpoczęto już w latach 80. XVII wieku.

Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

stanislaw_kostka_potocki_david_baner_do_kolekcji.jpg

Historia kolekcji (artykuł)

Już Jan III kolekcjonował dzieła sztuki i piękne przedmioty użytkowe. Z jego zbiorów, w których znalazło się m.in. 6 obrazów Rembrandta, zachowało się wszakże niewiele.

top_maly_cunctis.jpg

Historia instytucji (artykuł)

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.