UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Król i Jazz | Filharmonia dla dzieci | 10–11 maja

aktualność

Filharmonia dla dzieci.jpg

Zapraszamy na rodzinne koncerty Filharmonii dla Dzieci. Ich pomysłodawczyni, wiolonczelistka Anna Szarek to dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, a także pedagog z pasją.


Król i Jazz

15 marca 2019 r.,  godz. 10.00, 12.00, 13.45

16 marca 2019 r., godz. 10.00, 12.00, 14.00

Pod krótkim tytułem „Król i Jazz” kryje się niezwykła różnorodność treści. Będzie muzyka z wielką klasą, Haendel, Charpentier i Mozart, oraz z wielkim polotem: Fly Me to the Moon, Over the Rainbow, Misty, What a Wonderful World, Vaiana czy Kraina Lodu – czyli same gwiazdy wśród melodii.

Dzieci poznają aż pięć rodzajów trąbek, a także dwie waltornie. Zaprezentujemy zarówno barokowe, jak i nowe instrumenty – trąbkę i róg, które 300 lat temu wyglądały inaczej. Wspólnie odkryjemy, jak to się stało, że dziś są takie błyszczące, donośne oraz wspaniałe, i kiedy grało się łatwiej – dawniej czy dziś. Odbędziemy zatem ciekawe rozmowy o wpływie rozwoju techniki na muzykę. Nie zabraknie też wesołych muzycznych zgadywanek czy książeczek koncertowych dla wszystkich dzieci.

Wystąpią:

Henryk Kowalewicz – pierwszy waltornista orkiestry Sinfonia Varsovia;

Bartek Kacperski, który ma w swoim dorobku szereg nagród i stypendiów, m.in. od Yamaha Foundation of Europe, na co dzień współpracuje z Filharmonią Narodową oraz Sinfonią Varsovią, a oprócz tego występował u boku Edyty Górniak, Kuby Badacha, Basi Trzetrzelewskiej, Adama Sztaby, Kevina Robinsona czy Zbigniewa Namysłowskiego;

Piotr Banaszek – multiinstrumentalista, aranżer i producent muzyczny, który wystąpi przy instrumencie klawiszowym, a na co dzień współpracuje z najlepszymi orkiestrami, koncertuje oraz nagrywa muzykę rozrywkową, m.in. z Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Olgą Bończyk, Katarzyną Żak czy Niką Jager.

Stradivarius – koncerty rodzinne

10 maja 2019 r., godz. 10.00, 12.00, 13.45

11 maja 2019 r., godz. 10.00, 12.00

W Filharmonii dla Dzieci wystąpią artyści z Austrii, członkowie Wiener Solisten Orchester, by opowiedzieć niezwykłe historie znakomitych instrumentów, pokazać je, a także zagrać dla małych oraz większych melomanów Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego.

________________________________________________________________________ 

Miejsce: Oranżeria Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Terminy: 15 i 16 marca, 10 i 11 maja 2019 r.

Bilety: 25 zł od osoby (dzieci do 1. r.ż. wstęp bezpłatny)

Zamówienia i informacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel. 737 169 961
Bezpośrednio przed koncertem nie będzie prowadzona sprzedaż biletów.

Bilety na koncert upoważniają do wstępu do ogrodów Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Patroni medialni: RMF Classic, Czasdzieci.pl, Teraz Wilanów

Więcej na: www.FilharmoniaDlaDzieci.pl

Podziel się:
Wykop Facebook
Pompownia wśród drzew. Ilustracja Greta Samuel.jpg

Przyrodnicze warsztaty dla rodzin | 14 kwietnia (aktualność)

Zapraszamy na tematyczne warsztaty przyrodniczo-plastyczne w zabytkowym budynku dawnej Pompowni! Podczas spotkań poznacie ciekawostki dotyczące roślin i zwierząt żyjących w królewskich ogrodach, obejrzycie interesujące przyrodnicze eksponaty oraz spróbujecie swoich sił w pracach plastycznych i manualnych.

56_druk4.jpg

Drukarnia Królewska | pokazy rekonstrukcyjne w pałacu | czwartek–niedziela (aktualność)

Zapraszamy do odwiedzin w pracowni drukarskiej, w której można ułożyć własny tekst i wydrukować go na prawdziwej prasie drukarskiej! Zachęcamy do rozmowy z drukarzem Jego Królewskiej Mości, który opowie, co takiego drukuje dla króla. Zapraszamy do podziemi pałacu.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 30 marca (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

warsztaty_kulinarne_dzieci_Wojciech_Holnicki_3.jpg

Dobrze przyprawione | staropolskie warsztaty kulinarne dla rodzin | 23 marca (aktualność)

Zapraszamy na kulinarny cykl o przyprawach! Na każdych warsztatach poznamy inną grupę przypraw i dowiemy się o ich pochodzeniu, historii oraz wykorzystaniu dawniej i dziś. Znane i nieznane przyprawy dotkniemy, powąchamy i spróbujemy. Nauczymy się komponować je z różnymi produktami, a niektóre połączenia z pewnością nas zaskoczą! KOSZT: 50 zł – bilet zwykły, 30 zł – bilet ulgowy