UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Śmierć odgrywała ważną rolę w kulturze polskiego baroku. Nie tylko kaznodzieje, ale także rzeźby, obrazy, wiersze - w tym także miłosne - napominały: pamiętaj o śmierci i dobrze się do niej przygotuj... Prawdziwy sarmata brał to sobie do serca; zawczasu przygotowywał nagrobek i trumienny konterfekt, a pogrzeby były wydarzeniem nie lada, oczywiście ze zmarłym w głównej roli.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Moje ulubione muzeum! | program dla rodzin

program_dla_rodzin.jpg

Drodzy Rodzice!

W tym roku odbywa się IX edycja programu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum!, adresowanego do rodzin z dziećmi w wieku 6–8 lat, które uwielbiają niecodzienne wyzwania, szukają niezapomnianych przygód i marzą, aby przenieść się w czasy, kiedy Rzecząpospolitą rządzili królowie, oraz chcą przekonać się, że w muzeum można się świetnie bawić.

Program dla rodzin to propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w muzeum – w miejscu, które daje niespotykaną nigdzie indziej możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką oraz stwarza wyjątkowe warunki do rozwoju aktywności twórczej.

Na program składa się 9 ok. 1,5-godzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, które są realizowane w ostatnią sobotę/niedzielę każdego miesiąca, począwszy od kwietnia, zarówno we wnętrzach pałacu w Wilanowie – dawnej letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, jak i w królewskich ogrodach

Harmonogram spotkań:

 • 22/23 kwietnia: Wizyta u króla,
 • 27/28 maja: Guzikozwierzaki,
 • 24/25 czerwca: Królewskie zabawy w królewskich ogrodach pałacu w Wilanowie,
 • 29/30 lipca: Sekrety kuchni Jana III,
 • 26/27 sierpnia: Codzienne niecodzienne stroje Jana Sobieskiego,
 • 23/24 września: Podróże w karecie Jana III,
 • 28/29 października: Bursztynowa korona, 
 • 25/26 listopada: Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka,
 • 2/3 grudnia: Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż…

Spotkania odbywają się w godz. 11.00–12.45.

Realizację warsztatów uatrakcyjniają, powstałe z myślą o nich, różnego rodzaju wydawnictwa: książeczki edukacyjne, karty zadań, wyklejanki, wycinanki, gry planszowe itp.

Zasady uczestnictwa: 

 • rodziny spotykają się w dwóch grupach: sobotniej i niedzielnej;
 • bilet w cenie 10 zł (od osoby);
 • obecność na warsztatach będzie każdorazowo potwierdzana w folderze zawierającym szczegółowy opis wszystkich warsztatów; foldery zostaną rozdane na inauguracyjnym spotkaniu – w Wielkim finale! (10 grudnia) wezmą udział rodziny z potwierdzoną obecnością przynajmniej na 6 spotkaniach.

Program dla rodzin Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum! otrzymał nagrodę rodziców w kategorii: Sztuka wizualna jako najbardziej rozwojowa warszawska inicjatywa dla dzieci w wieku 0–14 lat w konkursie zorganizowanym przez portal CzasDzieci.pl – Słoneczniki 2012.

***

Kontakt i informacje:
Katarzyna Pietrzak
tel.: 22 5442 758
e-mail: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl

Zobacz folder informacyjny programu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – moje ulubione muzeum!

Przeczytaj artykuł o programie w magazynie „Dziecko w Warszawie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Patronat medialny:

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Kora brzozy. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Wycieczki przyrodnicze | 22 października (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na wycieczki przyrodnicze po ogrodach wilanowskich. W czasie spotkań będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat natury.

Badacze przyrody. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Badacze Przyrody | dzieci 8–12 lat | 28 października (aktualność)

Badacze Przyrody to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 8–12 lat. W czasie warsztatów dzieci wraz z opiekunami poznają fascynujący świat natury ogrodów wilanowskich. Uczestnicy dowiadują się, co śpiewa w koronach drzew, jakie kwiaty najwcześniej zakwitają wiosną, poznają czworonożnych, sześcionożnych, a nawet ośmionożnych mieszkańców ogrodów.

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat | 21 października (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.

Kaligrafia - (nie)zapomnian sztuka3 - fot. K. Jerzykowska.JPG

Pokaż się! (album zdjęć)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której prezentujemy prace uczestników muzealnych spotkań i warsztatów, zarówno pałacowych, jak i parkowych. Prace …

Imaginarium CD.jpg

Imaginarium wilanowskie (artykuł)

Wytęż słuch i odkryj dziedzictwo europejskie w królewskich rezydencjach. Dźwięki Wilanowa zapisane na płycie pozwolą Ci przenieść się w czasy …

baner_do_filmu_twarze_krola2.jpg

Jan III Sobieski. Prawdziwa twarz króla (film)

Jak wyglądał Jan III Sobieski? Chociaż nie mieliśmy okazji poznać go osobiście, to badania naukowe mogą przybliżyć nas do odpowiedzi... …