UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

amor_polonus_t1.jpg

Dwutomowy katalog jest komentarzem do wystawy „Amor Polonus, czyli miłość Polaków”. Katalog zgodnie z zamysłem wystawy podzielony jest na trzy części, opisujące odmiany miłości najbardziej w Polsce popularne: miłość ojczyzny, miłość do kobiety i miłość rodzinną. Punktem spójnym wszystkich odmian tego uczucia jest Wilanów i rodzina Sobieskich.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.

Klub Haftu: rekonstrukcja haftu na podstawie portretu księcia Jakuba

album zdjęć

Jeśli wybieramy aksamit, jak w tym przypadku, wzór musi być naniesiony na cieniutką bibułkę i przyfastrygowany do tkaniny. Gdy wzór jest duży, lepiej tamborek zastąpić ramą i podkładowym surowym materiałem. W tym wypadku wykorzystaliśmy len.

Wspólne dzieło Klubu Haftu 1. Na początek materiał i wzór. .JPG

Rekonstrukcja haftu na podstawie portretu księcia Jakuba znajdującego się w kolekcji wilanowskiej

haft3.jpg

Klub Haftu (aktualność)

Niteczka do niteczki, cierpliwość, wnikliwość, ciekawość dotycząca estetyki i historii, wspólny czas poświęcony na ulubioną, odprężającą, wspierającą koncentrację czynność – zapraszamy do Klubu Haftu!

Koronka klockowa, fot. Elzbieta Filipowicz.jpg

Klub Koronki Klockowej | 9 marca (artykuł)

Celem działalności klubu jest zapewnienie osobom zafascynowanym techniką wykonywania koronki klockowej przestrzeni do rozwijania pasji pod okiem specjalisty. Zapraszamy do klubu!