UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

55_ceramika_mini.jpg

Publikacja rozpoczyna serię “200 lat Muzeum Wilanowskiego”, przedstawiając w skrócie dzieje wilanowskiej kolekcji ceramiki. Wybrane przykłady tego rodzaju sztuki zdobniczej, powstałe od XV do 2. poł. XIX wieku, zestawiono w kolejności rozpoczęcia wytwarzania danego tworzywa na terenie Europy.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Klub Koronki Klockowej | 9 marca

Koronka klockowa, fot. Elzbieta Filipowicz.jpg

Koronka klockowa – królowa wszystkich koronek, przez wieki panowała na dworach królewskich w całej Europie. Nieustannie zmieniająca się moda była bodźcem do jednoczesnego powstawania nowych wzorów i dekoracji koronkowych. Wspaniałe kryzy, miękko układające się angażanty, żaboty oraz wszelkiego rodzaju falbanki zawsze podkreślały bogactwo i przepych.

W klubie spotykają się osoby zafascynowane wykonywaniem  koronki klockowej, aby pod okiem specjalisty rozwijać swoją pasję. W trakcie spotkań uczestnicy mają możliwość pogłębiania praktycznych umiejętności, poznania historycznych podstaw tego rękodzieła, a także podjęcia próby zrekonstruowania wzorów historycznych. To także świetna okazja do dzielenia się doświadczeniami i pomysłami, do czerpania wiedzy od siebie nawzajem.

***

Najbliższe spotkania: 9 marca i 13 kwietnia, godz. 9.00–12.00.

Terminy spotkań: zazwyczaj w drugą sobotę miesiąca.

Koszt: 20 zł/spotkanie (możliwość płatności w kasie lub poprzez system płatności online).

Miejsce: Stary Browar – Wilanowskie Atelier (ul. Stanisława Kostki Potockiego 11).

***

Zachęcamy też do zapoznania się z historią koronki klockowej.

***

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenie chęci uczestniczenia w spotkaniach: 

m: klubkoronki@muzeum-wilanow.pl

t: 22 544 28 38

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Klub Haftu 2.JPG

Kursy haftu (aktualność)

Spowolnijmy bieg czasu i zanurzmy się w tradycję. W ramach Wilanowskiego Atelier ożywiamy dawną, wspaniałą sztukę haftu. Zapraszamy na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych, podczas których w pałacu króla Jana III ożywa na nowo zanikająca sztuka czarowania igłą i nitką.

Dni_Wilanowa_haft.JPG

Dziecięce Atelier | warsztaty haftu | 30 marca (aktualność)

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy znakomicie się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły. Zapraszamy zatem małych artystów na przygodę, dzięki której poznają przyjemność okiełznania nitkowego chaosu i malowania nie pędzlem, lecz… igłą.

haft3.jpg

Klub Haftu (aktualność)

Niteczka do niteczki, cierpliwość, wnikliwość, ciekawość dotycząca estetyki i historii, wspólny czas poświęcony na ulubioną, odprężającą, wspierającą koncentrację czynność – zapraszamy do Klubu Haftu!