UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Na przełomie XV i XVI wieku, w ciągu zaledwie trzydziestu lat Polacy nie tylko zdecydowali, jakie wina lubią najbardziej, ale dali temu dowód na piśmie. W roku 1523 zniesiono cła na import wina, otwierając na oścież bramy węgrzynowi, a raczej rozmaitym gatunkom win, które pod tą zbiorczą nazwą zostały ukryte. Trunkom nierozerwalnie związanym z polską kulturą, obyczajem i upodobaniem, najpierw przywiązanego do tradycji Sarmaty, później – patriotycznie nastrojonego Polaka.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Koncert wschodzących gwiazd | Morningside Music Bridge | 20 lipca

aktualność

MMB Plakat.jpg

Zapraszamy na koncert uczestników kursu Morningside Music Bridge. 20 lipca o godz. 17.00 wystąpią Sali Białej Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, dzieląc się swoją pasją i miłością do muzyki!

Morningside Music Bridge to program edukacyjny organizowany przez Calgary Philharmonic Society we współpracy z Fundacją Morningside Music Bridge – kanadyjską organizacją non profit. Grupa wybitnych międzynarodowych profesorów, z czołowych szkół, akademii i konserwatoriów muzycznych, oferuje uczniom w wieku od 12 do 18 lat grającym na skrzypcach, altówce, wiolonczeli i fortepianie intensywny program rozwijania talentów muzycznych. Ważnym aspektem tego międzynarodowego programu edukacyjnego jest wspieranie świadomości kulturowej pośród wszystkich jego uczestników.

W roku 2018 przypada 22. edycja programu. Międzynarodowy festiwal muzyki, który zazwyczaj gromadzi utalentowanych młodych instrumentalistów oraz wysokiej klasy artystów muzyki klasycznej w Calgary, w tym roku wyjątkowo przeniósł się do Warszawy, przy współpracy z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

WYKONAWCY: uczestnicy kursu Morningside Music Bridge
TERMIN: 20 lipca 2018 r., godz. 17.00
MIEJSCE: Sala Biała w pałacu wilanowskim
WSTĘP: wolny, po odebraniu darmowej wejściówki w kasach muzeum


Calgary Philharmonics Orchestra  Uniwesytet Muzyczny Fryderyka Chopina

Podziel się:
Wykop Facebook
Koncert XXIII MLAMD -fot. K.Kasica.jpeg

Letnia Akademia Muzyki Dawnej | koncerty | 14–22 lipca (aktualność)

Polska na mapie muzyki dawnej – Concert Spirituel w Warszawie. Zapraszamy na cykl koncertów muzyki dawnej: 18, 19 i 22 lipca. Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy.

44_maria klementyna sobieska pier leone ghezzi 1735.jpg

Muzykując z synami (artykuł, Silva Rerum)

W XVII i XVIII w. nauka muzyki – gry na instrumentach i śpiewu – należała do kanonu dobrego wykształcenia warstwy …

koszulka_dejaniry_logo.jpg

Pierwszy koncert w Pacunelach (artykuł)

Około połowy XVII wieku wiedza o kulturze i sztuce była słabo rozpowszechniona w drobnych miejscowościach na Litwie. Przynajmniej do czasu, gdy pojawił się tam Michał Wołodyjowski.