UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Konferencja „Spotkania z Autorytetem. Podziw — Bunt — Uległość” | 30—31 marca

konferencja.jpg

Studenckie Koło Naukowe Historyków UW pragnie zaprosić Państwa do udziału w XIV Studencko-doktoranckiej Interdyscyplinarnej Sesji Humanistycznej pod tytułem „Spotkania z Autorytetem. Podziw — Bunt — Uległość”, która odbędzie się w dniach 30 — 31 marca 2017 roku w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie objęło konferencję patronatem.

Kim był autorytet? Jaką rolę pełnił? W jakie interakcje z nim wchodzono? Jak je tłumaczono? Te pytania, jak również pozostałe zadane przez uczestników będą tematami referatów oraz dyskusji. Rozmowa toczyć się będzie w okół pytań o rodzaje autorytetów, ich wpływ na rozmaite sfery życia od politycznych i religijnych do rozrywkowych, zjawisko powoływania się na takowy (czy faktycznie się to robiło?). Czy teoria rozmijała się z praktyką na tym polu, a jeżeli tak – w jaki sposób?

Zapraszamy serdecznie!

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
zaproszenie.jpg

CFP: Oświecenie „nieoświecone”. Człowiek, natura i magia | do 31 marca (artykuł)

Zakład Literatury Oświecenia Instytutu Literatury Polskiej UMK, Pracownia Literatury Oświecenia Instytutu Badań Literackich PAN oraz Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego mają …

Aula Litterata

Relacja z pierwszego seminarium „Aula litterata” (artykuł)

31 stycznia 2017 roku w Salonie w Villi Intracie zebrali się miłośnicy kultury staropolskiej, którzy przyjęli zaproszenie dyrektora Pawła Jaskanisa …