nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

Tereny klucza wilanowskiego i rezydencji wilanowskiej to miejsce wyjątkowe, które przyciągnęło do siebie pradziejowych osadników, założycieli wsi Milanów i wreszcie króla Jana III. To on w pełni docenił nie tylko praktyczne walory podstołecznego położenia Milanowa, ale i naturalny urok miejsca, w którym wzniósł swą nową willę. Dzieło królewskie uzupełniło dzieła natury, jakimi były: szeroka wiślana dolina i jej tarasy, skarpa warszawska i wiślane rozlewiska.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Konsultacje publiczne Programu Wieloletniego „Niepodległa”

Szanowni Państwo, 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza na spotkania konsultacyjne dotyczące Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021, które odbędą się:

  • 21 lutego 2017 r., o godz. 11:00 w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 184 
  • 28 lutego 2017 r., o godz. 11:00 w Departamencie Ochrony Zabytków MKiDN, ul. Ksawerów 13 w Warszawie

Z założeniami programu można zapoznać się na stronie internetowej
http://bip.mkidn.gov.pl/pages/posts/ogloszenie-2102.php

Uwagi należy nadsyłać na adres niepodlegla@mkidn.gov.pl

Niepodległa

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
banerek_11_palac.png

Historia pałacu (artykuł)

Początkowo w Wilanowie stanął niewielki dwór, przypominający bardziej rezydencje ziemiańskie niż królewskie. Zasadniczą rozbudowę rozpoczęto już w latach 80. XVII wieku.

B_Connor_The_History_of_Poland_1698_BN.jpg

„Historia Polski” Bernarda O’Connora (artykuł, Silva Rerum)

W 1698 r. w Londynie ukazało się dwutomowe dzieło The History of Poland. Autorem był pochodzący z Irlandii lekarz Bernard …

Zał 2.2_strój męski.jpg

Sarmatyzm (artykuł, Silva Rerum)

Terminem „sarmatyzm” określa się doktrynę ustrojową, ideologię polityczną, styl życia, obyczaje, światopogląd, prąd kulturowy, formację kulturową szlachty Rzeczypospolitej w XVI, …