UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Fascynujące początki europejskiej porcelany. Barbara Szelegejd prezentuje jedne z najciekawszych dzieł z kolekcji wilanowskiej, największy w Polsce zespół kamionki Johanna Friedricha Böttgera, słynnego alchemika Augusta II Mocnego. Autorka omawia również inne wilanowskie przedmioty wykonane z czerwonej i czarnej kamionki oraz ich naśladownictwa, między innymi autorstwa tajemniczego Ignacego Ceyzika.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Królewska Akademia Sztuki | kurs dla dorosłych | 9 września

aktualność

57_wil.1683-martwa natura mignon cytryna.jpg

Poszukujesz własnej drogi artystycznej? Chcesz wypróbować różne techniki i poczuć inspirującą atmosferę wilanowskiego pałacu i jego otoczenia? Zapraszamy na warsztaty pozwalające rozsmakować się w sztuce tworzenia. Poprowadzą je doświadczeni artyści edukatorzy, a małe grupy zapewnią indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Przed plenerem letnim dobrze poćwiczyć kompozycję, poczucie przestrzeni, pracę w gamie szarości, ale też w kolorze. Zajęcia dla dorosłych poprowadzi Anna Wojciechowska-Paprocka, artystka z wieloletnim doświadczeniem edukacyjnym, miłośniczka Botticellego, Rossettiego i Chagalla.

________________________________________________________________________________

TERMINY: 9, 15, 16, 23, 30 września, godz. 10–14.

ZBIÓRKA: przy kasie muzeum.

KOSZT: 400 zł za cały kurs

ZGŁOSZENIA: mzieminska@muzeum-wilanow.pl.

Kurs zostanie uruchomiony po zgłoszeniu wymaganej liczby osób.

Muzeum zapewnia wszystkie materiały malarskie.

________________________________________________________________________________

Program:

1. Na pierwszych zajęciach spróbujemy spojrzeć inaczej na krajobraz. Będziemy tworzyć monochromatyczne pejzaże z akcentem architektonicznym, ławeczką lub zarysem rzeźby.

2–3. Kolejne dwa spotkania to solidna praca u podstaw – zajmiemy się pierwszym, drugim i trzecim planem krajobrazu, światłem i perspektywą, używając pasteli oraz farb akrylowych.

4. Tematem czwartych warsztatów będzie postać klasyczna w przestrzeni. Zaznajomimy się z klasycznymi proporcjami, uzyskaniem „koloru bez koloru” oraz zapoznamy się z techniką lawowania.

5. Na koniec jeszcze raz zmierzymy się z krajobrazem – na początek w technice impasto,  w tym celu wykorzystamy różne materiały, takie jak sznurek czy granulat.

Podziel się:
Wykop Facebook
widok na korpus główny pałacu.jpg

Sztuka barokowa w siedemnastowiecznej Rzeczpospolitej (artykuł, Silva Rerum)

Konieczność nadążania za tym co „modne” w sztuce europejskiej była w państwie polsko-litewskim schyłku XVI w. elementem oczywistego obycia powiązanego z własną autokreacją na arenie spraw publicznych.

okladka_mistrzowie_i_dyletanci.jpg

Mistrzowie i dyletanci. Spotkania ze sztuką polską XIX wieku (artykuł)

Popularnonaukowa publikacja przeznaczona nie tylko dla historyków sztuki. 29 bogato ilustrowanych rozdziałów poświęconych jest intrygującym zabytkom – są wśród nich obrazy, ryciny, fotografie. Tytułowi Mistrzowie i dyletanci to znakomici polscy artyści, działający w XIX wieku w Królestwie Polskim i za granicą, ale także twórcy mało obecnie znani lub niemal zupełnie zapomniani.

Królewska Akademia Sztuki korekta (2).JPG

Królewska Akademia Sztuki 2012-2017 | galeria zdjęć (album zdjęć)

Królewska Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie to kursy malarstwa i rysunku dedykowane wszystkim, którzy chcą nauczyć się rysować …