UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kultura Dostępna dla rodzin: W królestwie Amora | 21 lipca

aktualność

Malowane opowieści_Skrzydlate putta w dekoracjach pałacu, fot. J. Korzeniowski.jpg

Kim właściwie jest Amor? Figlarnym chłopczykiem, psotnym łobuzem, a może zuchwałym bożkiem? Jakie ma atrybuty? Łuk, kołczan, pochodnię? Jak odróżnić go wśród innych skrzydlatych puttów? Jeśli chcecie poznać wszystkie sekrety i grzeszki skrzydlatego Amora, to spotkajmy się u wrót jego królestwa. W królestwie Amora czeka na Was wiele niespodzianek, m.in. malowanie kredkami wodnymi obrazków z wizerunkami figlarnego chłopczyka,
a następnie poprawianie ich konturów czarnym tuszem przy użyciu pióra złożonego z obsadki i stalówki. Do pomalowania farbami będą również odlewy gipsowe skrzydlatych puttów.

Dla kogo: dzieci w wieku powyżej 6 lat wraz z opiekunami
Termin: 21 lipca, godz. 10.30–12.30
Miejsce: namiot Scriptorium Villa Nova
Udział: nie obowiązuje rezerwacja; za pobraniem bezpłatnej wejściówki
Uwaga: warsztaty w formule otwartej; można dołączyć w dowolnym momencie trwania zajęć (pod warunkiem, że są wolne miejsca siedzące)

___________________________________________________________________

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Pietrzak
Dział Edukacji
kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 54 42 758

___________________________________________________________________

Warsztaty organizowane w ramach programu Kultura Dostępna
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     

Podziel się:
Wykop Facebook
bursztynowa korona.jpg

Kultura Dostępna | dla rodzin z dziećmi (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi. Na niektóre zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor.jpg

Program Kultura Dostępna (artykuł)

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.