UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Książka obejmuje zarówno dzieje rezydencji, jak też opis pałacu, jego wnętrz, ogrodu i otoczenia. Praca ma charakter małej monografii zabytku, mogącej jednocześnie towarzyszyć zwiedzaniu Wilanowa dzięki odpowiedniemu układowi treściowemu i graficznemu. Uwzględnia wyniki najnowszych odkryć archeologicznych i konserwatorskich oraz szeregu badań naukowych.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kultura Dostępna dla rodzin: Znane i nieznane legendy o królu Janie III | 27 maja

aktualność

WARSZTATY STORYTELLINGU

niewiarygodne opowieści zwierzyniec.jpeg

Znane, mało znane i zupełnie nieznane opowieści, w których pierwszoplanową rolę odgrywać będzie król Jan III lub oddany mu łyczakowski wesołek i śmiałek, zostaną opowiedziane w konwencji storytellingu. Wysłuchamy zarówno polskich, jak i lwowskich legend. Dowiemy się, jakie skarby król Jan III kazał zakopać pod słynnym dębem Bartkiem. Poznamy historię pewnego obrzędu związanego z obchodami Świąt Wielkanocnych, który zapoczątkował zwycięzca spod Wiednia w Wielopolu Skrzyńskim, czyli w dawnej Książęcej Górze. Rozbawią nas przygody niebywałego figlarza i spryciarza w jednej osobie, czyli królewskiego błazna o imieniu Józek. Wyjaśnimy również pochodzenie powiedzenia „rozebrał się jak do rosołu”. Wspomnimy również historię o szybkonogim rumaku królewskim, zwanym Pałaszem.

Po wysłuchaniu wszystkich opowieści wykonamy kukiełkę najsłynniejszego lwowskiego batiara, czyli królewskiego wesołka.

Warsztaty poprowadzą Ewelina Jarnutowska i Katarzyna Pietrzak.

Dla kogo: dzieci powyżej 7 lat + opiekunowie
Termin: 27 maja, godz. 18.30-20.00
Miejsce zbiórki: przy kasie
Udział: nie obowiązuje rezerwacja; za pobraniem bezpłatnej wejściówki w kasie w dniu warsztatów (do godz. 18.00) lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie; liczba miejsc ograniczona

______________________________________________________________

Szczegółowe informacje:

Katarzyna Pietrzak
Dział Edukacji
kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
tel. 22 54 42 758

______________________________________________________________

Warsztaty organizowane w ramach programu Kultura Dostępna
finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     

Podziel się:
Wykop Facebook
bursztynowa korona.jpg

Kultura Dostępna | dla rodzin z dziećmi (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi. Na niektóre zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor.jpg

Program Kultura Dostępna (artykuł)

Zapraszamy na spotkania ze sztuką i historią, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne. Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”.