UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

55_ceramika_mini.jpg

Publikacja rozpoczyna serię “200 lat Muzeum Wilanowskiego”, przedstawiając w skrócie dzieje wilanowskiej kolekcji ceramiki. Wybrane przykłady tego rodzaju sztuki zdobniczej, powstałe od XV do 2. poł. XIX wieku, zestawiono w kolejności rozpoczęcia wytwarzania danego tworzywa na terenie Europy.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Kurs malarstwa i muralu | 30 września – 1 października

aktualność

mural.jpg

Królewska Akademia Sztuki w Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowie zaprasza na na jedyne w Polsce warsztaty muralu – edycja jesienna 2017

Zapraszamy na weekendowe kursy muralu i malarstwa sztalugowego prowadzone w małej grupie. Każdy uczestnik otoczony będzie indywidualną opieką artystyczną. Będziemy pracować na wszystkich poziomach zaawansowania. Jesienna edycja odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni browaru wilanowskiego. Tematem muralu oraz malarstwa sztalugowego będzie impresja wilanowska. 

Do udziału w kursie muralu i malarstwa sztalugowego zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15 lat, chcą nauczyć się muralu i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. Podczas kursu omawiamy wiele zagadnień, takich jak np. perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Zapraszamy również osoby wybierające się na studia artystyczne lub na architekturę. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.

KAS2018b.jpg

Tylko 16 zł/godz. w ramach całościowej opłaty 400 zł.
Za kurs można płacić poprzez moduł rezerwacji (bilety online). 

Kurs obejmuje 28 godzin zajęć (7 godzin dziennie w godz. 10–17). 
Zapraszamy w dwa weekendy: 30 września i 1 października oraz 7 i 8 października 2017 r.

Materiały malarskie i sztalugi zapewnia muzeum i firma Savel.

Zbiórka uczestników kursu (z wykupionymi biletami) obok kasy muzeum w dniu 30 września (sobota) o godz. 9.45. 

Prowadzący i kurator, artysta malarz Andrzej S.Grabowski
agrabowski@muzeum-wilanow.pl

Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać mejla na adres: agrabowski@muzeum-wilanow.pl, prosimy podać imię i nazwisko kursanta oraz numer telefonu kontaktowego, a w temacie umieścić „Kurs muralu i malarstwa”.

Informacje o poprzednich edycjach kursu na stronie Fundacji andArt oraz na stronie Królewskiej Akademii Sztuki na Facebooku.

Kontakt:
Andrzej S. Grabowski
kurator kursu, artysta malarz
Królewska Akademia Sztuki
Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
agrabowski@muzeum-wilanow.pl
tel.: 531 544 899

Podziel się:
Wykop Facebook
KAS2016_12.jpg

Królewska Akademia Sztuki – kubistyczny Wilanów | relacja z pleneru (aktualność)

Królewska Akademia Sztuki to odpłatne kursy malarstwa i rysunku cyklicznie organizowane w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dają szansę wtajemniczenia w sztukę tworzenia pod czujnym okiem profesjonalnych artystów.

Zobacz pałac, fot. Z. Reszka.jpg

Zobacz pałac i park! | oprowadzanie w cenie biletu (aktualność)

W każdą sobotę i niedzielę zapraszamy gości indywidualnych na godz. 11 i 13 na oprowadzanie po pałacu i parku w Wilanowie!

okulary.jpg

Historia Mniej Znana | 10 grudnia (aktualność)

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. Zapraszamy do wspólnego odkrywania mniej znanych oblicz historii!

Silvestre_okladka_donetu_pop.JPG

Między światem mitów i legend a współczesnością. Louis de Silvestre – nadworny malarz królów Polski z dynastii Wettynów (artykuł)

Prezentacja wilanowskiej kolekcji dzieł dyrektora Akademii drezdeńskiej i nadwornego malarza dwóch polskich królów z dynastii Wettynów, Louis’a de Silvestre’a. Wieloletnia opiekunka zbioru malarstwa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Krystyna Gutowska – Dudek, prezentuje formację artystyczną malarza, początki jego działalności i karierę.Tekst ilustrowany jest reprodukcjami obrazów Silvestre’a pochodzącymi również z innych kolekcji.

55_weiss_okl_mala.jpg

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912 (artykuł)

"Piękno do mnie przyszło...", Wojciech Weiss. Malarstwo białego okresu 1905 - 1912, Zofia Weiss-Nowina Konopka, str. 258, ISBN 978-83-60959-00-8, (nakład …

K.BoguszewskiNiepokalanaWOtoczeniuChórówAnielskich1628Fragm_Muz.ArchidieceznalnewPozn._fot.A.Cieślawski.JPG

Kryptoportrety malarzy w polskiej sztuce sakralnej XVII w. (artykuł, Silva Rerum)

Zjawisko mniej lub bardziej ukrytych autoportretów malarzy w polskiej sztuce (praktyka świadomego nadawania konkretnej postaci historycznej lub legendarnej rysów własnych …

44_zbaski jan stanislaw_sekretarz krolowej.jpg

Siemiginowski – malarz Jana III Sobieskiego (artykuł, Silva Rerum)

Pasjonujące losy Jerzego Eleutera Szymonowicza – Siemiginowskiego (ok. 1660 – 1711), wywodzącego się z mieszczaństwa malarczyka spod Lwowa, który jako …