UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Książka pełna świetnych anegdot i barwnych opisów, jednocześnie uczona i popularna, traktuje o dziejach „tytoniowego ziela”. Autor, znakomity znawca przedmiotu, przywołuje żałosny przykład „pierwszego europejskiego tytoniarza” p. Rodriga de Jerez, którym zajęła się św. Inkwizycja, gdyż palenie tytoniu uważano podówczas za oznakę przyjaźni ze wszelkim diabelstwem. Wylądował na siedem (!) lat w więzieniu.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Lekcje muzealne

46_lekcje-muz.jpg

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału w lekcjach muzealnych. Lekcje muzealne to fantastyczna alternatywa tradycyjnego zwiedzania, przystosowana merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb grup szkolnych.

Zachęcamy do łączenia lekcji muzealnych z niezwykle atrakcyjnymi warsztatami historycznymi i lekcjami przyrodniczymi. Szeroka i dobrze przemyślana oferta edukacyjna Muzeum Pałacu w Wilanowie pozwala zaplanować ciekawy i urozmaicony dzień w letniej rezydencji króla Jana III.

Lekcje muzealne w Wilanowie to sztuka, historia, kultura, natura i tradycja. Zaplanuj wizytę w Wilanowie zgodnie z własnymi preferencjami!

LEKCJE MUZEALNE

Zajęcia prowadzimy na wybranych częściach ekspozycji stałej w pałacu – zależnie od tematu lekcji. Lekcje muzealne są świetną i rekomendowaną alternatywą dla zwiedzania dla grup szkolnych w każdym wieku, podczas których poznajemy pałac pod wybranym kątem.

Więcej o lekcjach historycznych

WARSZTATY HISTORYCZNE

Służą pogłębieniu wiedzy w zakresie wybranego tematu. Odbywają się one w sposób stacjonarny (w wybranej sali lub w sezonie w namiocie edukacyjnym rozstawionym w parku lub w sali edukacyjnej w Wozowni). Zależnie od tematu wykorzystują też część ekspozycji muzealnej.

Warsztaty prowadzone są także na wybranych wystawach czasowych.

Więcej o warsztatach historycznych

LEKCJE PRZYRODNICZE

W ramach lekcji przyrodniczych uczestnicy poznają tajemnice zwierząt i roślin parkowych, jak również mają okazję wykonać proste eksperymenty. Zajęcia odbywają się zarówno w plenerze, jak i w sali edukacyjnej.

Więcej o lekcjach przyrodniczych

WARSZTATY PRZYRODNICZE

Pozwalają przyjrzeć się bliżej wybranym mieszkańcom wilanowskich ogrodów. Łączą wiedzę z zabawą i przygodą.

Więcej o warsztatch historycznych

***

LEKCJE DLA DOROSŁYCH

Na lekcje muzealne zapraszamy także dorosłych zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o pałacu i ogrodach w dynamicznej, interaktywnej formie.

Więcej o lekcjach dla dorosłych

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Dorośli mogą również skorzystać z propozycji warsztatowych: kaligraficznych czy kulinarnych.

Więcej o warsztatach dorosłych

***

W zakładce Edukacja > Program dla dzieci i młodzieży można znaleźć wiele informacji o tym, jak przygotować się do zajęć, czym kierować się przy wyborze tematu lekcji, jak zamówić lekcję. Można tam też zapoznać się z wykorzystywanymi w czasie lekcji materiałami oraz pobrać scenariusze lekcji do realizacji w szkole.

Uczniów i nauczycieli zachęcamy także do korzystania z materiałów e-learningowych: multimedialnych podręczników online oraz filmów i multimediów, które stanowią znakomite wprowadzenie do wizyty w pałacu, jak również jej podsumowanie.

Zajęcia, które znajdują się w ofercie edukacyjnej Muzeum Pałacu w Wilanowie, są dostosowane do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnością słuchu.

Wszystkie zajęcia, które odbywają się na parterze prałacu oraz w ogrodach, są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Edukacja_logo.jpg

Edukacja – rezerwacja i informacje (artykuł)

Tu znajdują się wszystkie informacje o tym, gdzie zarezerwować spotkania muzealne i przyrodnicze oraz warsztaty, ile one kosztują, a także gdzie znaleźć więcej szczegółów dotyczących propozycji edukacyjnej Muzeum Pałacu w Wilanowie.

il.1 Brama do pałacu.jpg

Jak zaplanować wizytę w muzeum? (artykuł)

Drodzy Nauczyciele, jeśli planujecie wraz z uczniami odwiedzić Muzeum Pałac w Wilanowie i chcecie, aby ta wizyta była dla uczniów jak najciekawsza i najkorzystniejsza pod względem edukacyjnym, zebraliśmy dla Państwa informacje, które pomogą Państwu odpowiednio się do tego przygotować.

lekcja.jpg

Scenariusze lekcji szkolnych – dla nauczycieli (artykuł)

Zachęcamy do korzystania ze scenariuszy lekcyjnych opracowanych przez wilanowskich edukatorów. Materiały można wykorzystać w czasie zajęć szkolnych. Dotyczą one postaci …

45_zrzut_zakochany.jpg

E-learning: multimedialne podręczniki online (artykuł)

Zdobądź wiedzę w dowolnym miejscu i czasie

Otwarte warsztaty kaligrafii_1, fot. Michał Kawka

Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka (cykl dla szkół) (artykuł)

W program Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka wpisuje się siedem około dwugodzinnych spotkań o charakterze warsztatowym, w czasie których można odkryć …