UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Limit wejść do pałacu oraz informacja, gdzie kupić bilety

Pałac od strony wjazdu, fot. W. Holnicki.jpg

Szanowni Państwo,

wszystkim odwiedzającym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przypominamy, że ze względów konserwatorskich, liczba osób, które mogą wejść do pałacu danego dnia jest ograniczona. Niestety może się okazać, że w związku z wyprzedaniem biletów nie będą Państwo mogli zwiedzić pałacu.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia parku, który jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok, codziennie od godz. 9:00.

W trosce o Państwa wygodę zachęcamy do kupowania biletów do pałacu i parku przez moduł online. Bilety do parku dostępne są również w automatach przy wejściu do ogrodów.

Godziny otwarcia pałacu i parku oraz ceny biletów
Rezerwacja biletów on-line
Informacje praktyczne dla zwiedzających

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
banerek_11_palac.png

Historia pałacu (artykuł)

Początkowo w Wilanowie stanął niewielki dwór, przypominający bardziej rezydencje ziemiańskie niż królewskie. Zasadniczą rozbudowę rozpoczęto już w latach 80. XVII wieku.

Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

top_maly_cunctis.jpg

Historia muzeum (artykuł)

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.

57_michał anioł palloni, zaślubiny psyche, freski w galerii południowej pałacu wilanowskiego..jpg

Sztuka króla, król sztuki (film)

Wykształcony, obyty w świecie i władający obcymi językami król Jan III był znawcą wojennego rzemiosła, ale też sztuk pięknych i wszelkich nauk. Zasłynął jako mecenas wybitnych malarzy, należał do pierwszego towarzystwa geograficznego na świecie i pisał listy, w których opisywał świat i pięknie wyrażał miłość.

baner_pois_ogrod_wloski.jpg

Dostępność Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Dążymy do uniwersalnego kształtowania oferty kulturalno-edukacyjnej, aby każde z wydarzeń odpowiadało potrzebom naszych gości, w tym również gości z niepełnosprawnościami.