UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Informacje zawarte w gazetach pisanych Andrzeja Cichockiego (i w jego listach do Radziwiłłów) dotyczą najważniejszych wówczas wydarzeń politycznych. Sporo miejsca zajmują też sprawy obyczajowe (życie dworskie, pobyty w Warszawie czołowych magnatów, ich śluby i pogrzeby, miejska kronika kryminalna), jak również doniesienia o pogodzie, pożarach, próbach uporządkowania miasta i budowy kamiennego mostu przez Wisłę.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Niedzielne rozmowy w parku | 30 lipca | zapraszają wolontariusze – opowiadacze parkowi

aktualność

Wilanowscy Opowiadacze parkowi.jpg

Czy spacerując po wilanowskich ogrodach, zastanawiasz się, jak nazywa się roślina, na którą właśnie spoglądasz, i z jakiej części świata ona pochodzi? A może Twoją uwagę przyciągnęły budynki i zaciekawiły Cię okoliczności ich powstania? Czasem trudno jest samodzielnie odnaleźć odpowiedzi na takie pytania, dlatego zapraszamy na spotkanie z wolontariuszami – opowiadaczami parkowymi, którzy podzielą się swoją wiedzą przyrodniczą, botaniczną oraz ornitologiczną, a także z zakresu architektury krajobrazu.

Wolontariuszy można spotkać w ogrodach w niedziele: 2, 9, 23 i 30 lipca w godz. 12–14.

Obowiązuje bilet wstępu do parku.

Zapraszamy!

Podziel się:
Wykop Facebook
Wolontariusze ogrodowi, fot. Monika Klimowicz.jpg

Wolontariat w muzeum | zaopiekuj się wilanowskimi ogrodami! (artykuł)

Wilanowskie ogrody zachwycają o każdej porze roku. Jednak aby wydobyć i zachować ich piękno, potrzebna jest praca wielu rąk. Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do zadbania o to piękno, zapraszamy do ogrodowej współpracy wolontariackiej.

Wilanowscy opowiadacze_Dzień Wolnej Sztuki 2015.jpg

Kiedy pójdziesz do swojego pałacu? – wolontariusze opowiadają o wolontariacie w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Czasami są widoczni, choć nie zabiegają o to ani nie szukają poklasku. Wolontariusze, bo to o nich mowa, robią dla pałacu wiele dobrego. Przypominają nam, że to zgoła naturalna potrzeba dbać o to, co wartościowe, piękne, wspólne. Co może dać wolontariat i jaki widzą w nim sens, pytamy wilanowskich wolontariuszy.

wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w Muzeum Pałacu w Wilanowie.