UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Podwieczorek u króla | 19 lipca

aktualność

śniadanie u króla 23.06.2018 m.mastykarz 1.jpg

Spędźcie z nami wieczór na trawie! Poznajcie smak kuchni staropolskiej i podzielcie się swoimi ulubionymi przepisami oraz zdjęciami. Zapraszamy na wymianę receptur i porad kulinarnych. Czekamy na Was w parku wilanowskim 19 lipca od godz. 18.00 do 20.00.

Przygotujemy mały poczęstunek, czerpiąc inspiracje ze staropolskich książek kucharskich. Podzielimy się z Wami przepisami, a kucharze z wilanowskiego zespołu opowiedzą o swoich sprawdzonych sposobach na udane gotowanie potraw godnych królewskiego podniebienia. Zabierzcie swoje ulubione przepisy, przekąski, koce i… telefony. Zachęcamy Was do relacjonowania spotkania w mediach społecznościowych.

19 lipca obchodzimy PalaceDay – Dzień Pałaców. Tego dnia zachęcamy do dzielenia się wspomnieniami i zdjęciami związanymi z królewskimi rezydencjami w Europie oraz oznaczania ich hasztagiem #PalaceDay. Stwarzamy też okazję do nowych wspomnień, zapraszając na podwieczorek na trawie w letniej rezydencji króla Jana III.

Pompownia po konserwacji widziana od strony Jeziora Wilanowskiego, fot. W. Holnicki.jpg

MIEJSCE: park wilanowski | okolice Pompowni nad jeziorem
TERMIN: 19 lipca, godz. 18.00–20.00
WSTĘP: bezpłatnie

„Podwieczorek u króla” jest częścią „Miejsca przy królewskim stole”, międzynarodowego, wspólnego projektu organizowanego przez 21 instytucji w 12 krajach. 19 lipca goście Europejskich Rezydencji Królewskich będą dzielić się wspomnieniami i spotykać w ogrodach, by wspólnie odrywać dziedzictwo kulinarne.

WIĘCEJ o wydarzeniu: Facebook 

WIĘCEJ o projekcie: European Royal Residences

_________________________________________________________________________ 

KONTAKT

Paulina Szulist-Płuciniczak
t: + 48 22 544 27 87, +48 509 300 242
m: pszulist[at]muzeum-wilanow.pl

_________________________________________________________________________

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

Podziel się:
Wykop Facebook
Holnicki 2 WWW.png

Konkurs fotograficzny #europeanroyalpalaces (artykuł)

Od 23 czerwca do 23 sierpnia 2018 Sieć Europejskich Rezydencji Królewskich organizuje konkurs fotograficzny na Instagramie. Opublikuj swoje najpiękniejsze zdjęcia pałaców biorących udział w konkursie!

Kuchnia, jedzenie, emaus

"Najlepszy zegar apetyt" – o porach posiłków w dawnej Europie (artykuł, Silva Rerum)

"Zwyczaj dawny jest już aby dwie godzinie przed południem był obiad, a wieczerza w ośmi godzinach po obiedzie" pisał na …

czosnek czarny, PJ Redoute Les liliacees copyrights 1995-2010 Missouri Botanical Garden.jpg

O polskich posiłkach z niemieckiego leksykonu (artykuł, Silva Rerum)

Informacji o kuchni staropolskiej możemy szukać nie tylko na kartach książek kucharskich czy kalendarzy, ale także w dawnych obcojęzycznych leksykonach …

44_podstawka z karafinkami.jpg

Scenariusz posiłku: porządek potraw (artykuł, Silva Rerum)

W historii sztuki kulinarnej ważne są nie tylko same potrawy, używane składniki i pracowicie komponowane przepisy. Ducha kuchni w dużej …

warsztaty_kulinarne_baner.jpg

Miejsce przy królewskim stole (artykuł)

Rok 2018 został ogłoszony Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Nasze muzeum realizuje projekt, w ramach którego zamierzamy upowszechniać wiedzę o kulturze …