UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Autorzy tomu omawiają 12 ostatnich lat rządów Jana III, badając politykę wewnętrzną, wojnę z Turkami i wreszcie ocenę, jaką współcześni i potomni wystawiali królowi. Czy trwanie w Lidze Świętej było błędem a opuszczenie jej realną alternatywą?


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Pożegnanie pomnika przyrody

nawałnica 1 WWW.jpg

Podczas nawałnicy 21 czerwca 2018 r. straciliśmy pomnik przyrody. Blisko 180-letnia lipa drobnolistna (Tilia cordata) rosnąca we wschodniej części boskietów została powalona przez silny wiatr. Upadające drzewo zmiażdżyło pieczołowicie przez nas pielęgnowane zewnętrzne szpalery kwater boskietów.

Drzewo to było egzemplarzem szczególnym nie tylko przez wzgląd na swój wiek, ale także lokalizację. Rosła na krawędzi kwatery boskietu podkreślającej wschodni odcinek Osi Królewskiej. Wysoki poziom ubytku kominowego wewnątrz pnia pokazał, że czas tego drzewa i tak był już policzony.

W takich chwilach myślimy o sukcesji pokoleń. My jednak pozostawimy przetrwałą nasadę pnia i w jej wnętrzu posadzimy młody egzemplarz tego samego gatunku. Pozostawimy także odrosty korzeniowe wyrastające z ocalałego pnia jako nośnik historycznego materiału genetycznego utraconego drzewa.

Usuwanie skutków nawałnicy trwa. Naszych Gości prosimy o ostrożność.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
nawałnica 2 WWW.jpg

Usuwanie skutków nawałnicy (artykuł)

Szanowni Państwo,w parku trwa usuwanie skutków czwartkowej wichury. Prosimy o …