UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Patrząc na zdjęcia Tomka Sikory w naszym nowym albumie, mamy wrażenie, że uczestniczymy w niezwykłej historii: raz jest to wiktoriańska powieść grozy, fotoreportaż, pejzaż, a kiedy indziej emocjonalny pamiętnik młodej damy. Tomek Sikora dzięki swojej wyjątkowej wrażliwości uczy jak szukać tego czego nie widać.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Pozew Jana III Sobieskiego w związku ze skargą cechów gdańskich na Christiana Ohmutha, 16 marca 1676 r.

Sobiesciana

Pozew został skierowany do sądu asesorskiego 16 marca 1676 roku w związku ze skargą cechów gdańskich na Christiana Ohmutha, pastora, który zastąpił kontrowersyjnego Aegidiusa Straucha. Ponieważ nowy kaznodzieja znany był już z tego, że w trwającym konflikcie opowiadał się po stronie Rady, zbuntowani rzemieślnicy wystąpili przeciwko niemu i uniemożliwiali wygłaszanie kazań. Konflikt o podłożu gospodarczo-politycznym poszerzył się tym samym o sprawy religijne.

Dokument znajduje się w tomie rękopisów dotyczącym konfliktu cechów z władzami gdańskimi. Wolumin pochodzi z księgozbioru Karla Gottfrieda Ortmanna (zm. 1778).

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook