UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Sarmatyzm jako nazwa formacji kulturowej narodu szlacheckiego stał się synonimem polskości i polskiej kultury. Ewoluował on przez kolejne stulecia, a w pewnym sensie jest żywy także współcześnie. Eseje opublikowane w tomie są efektem dyskusji uczonych polskich i austriackich na temat koncepcji sarmatyzmu oraz bitwy pod Wiedniem, jej różnych konsekwencji i wywoływanych przez nią skojarzeń.Praktyki i staże w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Ogród włoski i północna strona pałacu w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Barokowy pałac w Wilanowie otoczony ogrodami był siedzibą króla Jana III, wybitnego wodza, patrona sztuk i nauk. Potem, od początku XVIII w. mieszkali tu przedstawiciele najznamienitszych rodów, a w 1805 r. Stanisław Kostki Potocki otworzył w pałacu muzeum z kolekcją dzieł sztuki europejskiej i orientalnej oraz pamiątkami związanymi z rodem Sobieskich.

Bogata oferta muzeum pozwala wszystkim czerpać z dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego królewskiej rezydencji, bo jest dostosowana do różnych potrzeb publiczności. Spacery tematyczne, warsztaty, lekcje muzealne, kursy dawnego rzemiosła, wystawy, koncerty i bogate zasoby strony internetowej ułatwiają dorosłym i dzieciom odkrywanie historii i kultury dawnej Rzeczypospolitej. Wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to możliwość kontaktu ze sztuką i przyrodą – doświadczania, oglądania, badania, a także twórczego przetwarzania i przeżywania. 

Jeśli podzielasz nasze wartości, wiesz, jak ważna jest współcześnie rola muzeów, i chcesz zdobywać doświadczenie w dynamicznym, kreatywnym i demokratycznym zespole muzealnym, podejmij praktyki lub staż w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zasady przyjęcia oraz odbywania praktyk studenckich oraz staży zostały szczegółowo opisane w Regulaminie organizacji staży i stypendiów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

W sprawie praktyk, staży i stypendiów prosimy o kontakt na adres: praktyki[at]muzeum-wilanow.pl

O szczegółach praktyk i staży można poczytać TUTAJ.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Fasada skrzydła południowego pałacu. (fot. W. Holnicki).jpg

Szczegółowe informacje o praktykach i stażach w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Praktyki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Praktyki w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie mogą odbywać uczniowie …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Rezydencja wilanowska – wprowadzenie do wizyty (artykuł)

Bogactwo wątków i inspiracji, które potrafimy dziś odczytać w rezydencji wilanowskiej, jest w przeważającej mierze wynikiem erudycji króla Jana III.

Pogoń na elewacji pałacu.jpg

Kontakt i podstawowe dane muzeum (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 02-958 Warszawa www.wilanow-palac.pl