© Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
   |   28.06.2019

„Królewski Dar” – akcja honorowego oddawania krwi

„Królewski Dar” – akcja honorowego oddawania krwi 14, 21 i 28 lipca 2019 r.

Zapraszamy na kolejną edycję akcji „Królewski Dar”, czyli do honorowego oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Warto oddać krew, gdyż to bezcenny lek, którego mimo postępu w nauce nie udało się wytworzyć syntetycznie. Jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale też osobom cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji oraz podawana w postaci przetworzonych preparatów, ratuje życie i zdrowie.

„Królewski Dar” to wspólna akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Dar Serca”, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienek Królewskich w Warszawie, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Fundacji DKMS Polska.


Akcja „Królewski Dar” odbędzie się w trzy kolejne niedziele lipca:

❤ 14 lipca 2019 r. w godz. 11.00–16.00 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

❤ 21 lipca 2019 r. w godz. 11.00–16.00 na Zamku Królewskim w Warszawie

❤ 28 lipca 2019 w godz. 11.00–16.00 w Łazienkach Królewskich (przy Pałacu Myślewickim)


po lewej stronie logo: na środku konturu czewonego, równoramiennego krzyża wpisane jest serce, którego środek stanowi pętla przypominająca kroplę krwi, po prawej stronie napis: klub honorowych dawców krwi polskiego czerwonego krzyża dar serca Logo w kształcie leżącego prostokąta, na górze wielkimi czerwonymi literami napisany jest skrót: DKMS i po jego prawej stronie czerwony pięciokąt przypominający strzałkę z grotem skierowanym w prawą stronę, na środku pięciokąta biały znak X, pod spodem na całej szwerokości prostokąta zamieszczone jest hasło: pokonajmy nowotwory krwi

Logo muzeum: na tle leżącego białego prostokąta znajdują się godło i napis. Po lewe stronie znak w kolorze jasnozielonym, bukszpanowym, stworzozny z zazębiających się dwóch liter V z szerszą lewymi ramionami, połączonych na górze poziomą cienką linią tego samego koloru, nad literami znajduje się korona w kolorze starego złota; po prawej stronie znaku nazwa muzeum w trzech liniach: Muzeum Pałacu Króla Jana Trzeciego w Wilanowie Logo Łazienek Królewskich: na górze korona z liścia, pod nią w dwóch liniach nazwa muzeum: Łazienki Królewskie Logo w kolorze czarnym na białym tle, na środku na dole znajduje się woluta kapitelu kolumny, nad nią zamknięta korona, całość po łuku wieńczy napis z nazwą muzeum: Zamek Królewski w Warszawie