UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Program Kultura Dostępna

Zapraszamy na spotkania ze sztuką, historią, kuchnią staropolską i przyrodą, które stanowią znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a w dodatku są bezpłatne! 

Po raz kolejny Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie bierze udział w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”. To program dla osób, które z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do kultury. Poprzez udział w programie Muzeum Króla Jana III w Wilanowie realizuje ideę, która przyświeca mu od wieków. W 1805 roku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel rezydencji wilanowskiej, udostępnił publiczności zgromadzoną w pałacu kolekcję sztuki. Zgodnie z jego wolą było to muzeum otwarte dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale także kształtować gusta estetyczne ówczesnych Polaków. Tak jest do dziś. Wilanów pozostaje miejscem przyjaznym dla wszystkich zwiedzających oraz otwartym na ich potrzeby i zainteresowania.

Cunctis patet ingressus, fot. Monika Klimowicz.jpg

Do skorzystania z oferty zapraszamy w szczególności:

  • szkoły z małych miejscowości i wsi;
  • szkoły gastronomiczne;
  • ośrodki socjoterapii, świetlice socjoterapeutyczne oraz lokalne ośrodki kultury;
  • domy dziecka, wioski dziecięce i rodzinne domy dziecka;
  • grupy dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.


Tego roku w Wilanowie na chętnych czeka aż 700 bezpłatnych zajęć edukacyjnych, w tym:

  • 79 różnorodnych aktywności edukacyjnych dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi (spotkania muzealne, warsztaty malarskie, kaligraficzne i historyczne),
  • 50 aktywności edukacyjnych dla osób ze specjalnymi potrzebami (warsztaty  dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu, cykl warsztatów dla osób  głuchoniewidomych, warsztaty w ramach cyklu Tyflowilanów, działania w  ramach Tygodnia Kultury bez Barier, lekcje w ramach Dnia Osób Niepełnosprawnych),
  • 571 zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych (w tym 70 warsztatów kulinarnych, a także lekcje i warsztaty historyczne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży oraz spacery tematyczne dla dorosłych).

Udział w programie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, w przypadku zajęć dla grup zorganizowanych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Zapraszamy!

Zachęcamy też do zapoznania się z otwartymi zasobami wiedzy. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. PASAŻ WIEDZY MUZEUM PAŁACU KRÓLA JANA III W WILANOWIE – KLIKNIJ TUTAJ.

Więcej Kultury Dostępnej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – TUTAJ.


           

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
top_maly_cunctis.jpg

Wszystkim wstęp wolny (film)

Stanisław Kostka Potocki tworzył swoją kolekcję ze znawstwem i pasją. Dobierał dzieła tak, by dały one wyobrażenie o wszystkich okresach i stylach na przestrzeni wieków. W 1805 roku otworzył muzeum w pałacu wilanowskim, dostępne dla wszystkich. Dzieła sztuki miały służyć nie tylko edukacji artystycznej, ale również kształtować gusta estetyczne współczesnych Polaków. Tak jest do dziś.

bursztynowa korona.jpg

Kultura Dostępna | dla rodzin z dziećmi (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi. Na niektóre zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

rodzina krolewska lalki.jpg

Kultura Dostępna | dla grup zorganizowanych (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych w ramach programu Kultura Dostępna dla grup zorganizowanych. Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja, liczba miejsc ograniczona.

top15wilanowa.JPG

Wilanowski Top 15 (multimedium)

Wilanowski Top 15 to najcenniejsze, najbardziej niezwykłe i najpiękniejsze dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie. Pochodzą z całego świata …

45_zrzut_wlasciciele2.jpg

Właściciele pałacu: Od króla do kustosza (multimedium)

Pałac w Wilanowie, piękne ogrody i budowle w parku, a także zgromadzone tu dzieła sztuki są zapisem historii. To miejsce …

45_zrzut_rezydencja.jpg

Dzieje rezydencji (e-learning)

Nie od razu pałac zbudowano... Początkowo był skromnym dworem podmiejskim, letnią rezydencją rodziny Sobieskich. Z czasem stał się wspaniałą willą otoczoną ogrodami, której dekoracja podkreślała chwałę króla-zwycięzcy, jedynego polskiego monarchy, którego sława przekroczyła granice Rzeczypospolitej.

primus_www_03_x_duch_krola.jpg

Zobacz film „Jan III Sobieski. Portret króla” (film)

Przyznamy nieskromnie, że udało się nam dokonać rzeczy niesłychanej - odnaleźliśmy ludzi, którzy pamiętają Jana Sobieskiego. Rozmawialiśmy między innymi z …

44_silva rerum logo_m.jpg

Silva Rerum (źródło pochodzenia)

Silva Rerum (Las Rzeczy) – tak nazywano rozmaite almanachy naszych przodków, mieszkańców Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Były to zbiory zapisków o …