UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów

ogrody okładka.jpg

Zapraszamy dzieci na spacery po historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie. W ogrodach i parku, który otacza pałac, żyje mnóstwo zwierząt, rosną różnobarwne kwiaty i ogromne drzewa. Jest tu także strumień, jezioro, dwie wyspy i zatoka.

Specjalnie dla młodych miłośników przyrody przygotowaliśmy przewodnik Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów. Znaleźć w nim można wiele przyrodniczych ciekawostek, opisów roślin i zwierząt oraz propozycji spacerów na każdy miesiąc w roku. Przyroda lubi zaskakiwać, a dzieci zadają wiele pytań, o czym można się przekonać w czasie rodzinnych wycieczek. Wielu rodziców doceni możliwość korzystania z tej pięknej i ciekawej książki, dostępnej już w e-sklepie.

Tylko kiedy najlepiej wybrać się do historycznej rezydencji królewskiej w Wilanowie? Może wiosną, gdy ptaki wracają z zimowisk, a w parku zakwita biało-żółty łan zawilców? Albo latem, gdy nad jeziorem latają bajecznie kolorowe ważki? Może jesienią, gdy czerwienią się klony i złocą graby? A może jednak zimą, gdy po zamarzniętym jeziorze do parku przychodzą sarny? W ogrodach wilanowskich zawsze dzieje się coś ciekawego. Przekonuje nas o tym autorka książki, Julia Dobrzańska, której opowieści zilustrowała Greta Samuel.

Wydawnictwo: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Przedział wiekowy: 6+
Cena: 20 zł
Objętość: 168 str.
ISBN: 9788363580759

Patroni medialni: TVP ABC, Dziecko w Warszawie

TVP ABC - logoDziecko w Warszawie - logo

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Jesienne liście. Fot. Julia Dobrzańska.JPG

Kalendarium wydarzeń przyrodniczych 2018 (artykuł)

Sprawdź, kiedy możesz dołączyć do wspólnych obserwacji wilanowskiej przyrody i wziąć udział w różnorodnych przyrodniczych warsztatach i spacerach.

Przyrodnicze obserwacje w ogrodach. Fot. Monika Klimowicz.jpg

10 zielonych zasad | poradnik dla rodziców w ogrodach (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Gdy dziecko pyta, dlaczego w parku w Wilanowie nie można jeździć na hulajnodze albo co ciekawego można tu robić – dla rodziców planujących wizytę z dziećmi w ogrodach wilanowskich przygotowaliśmy krótki poradnik, który pozwoli odpowiedzieć na wiele nurtujących dzieci pytań.

Ogród włoski na tarasie górnym, fot. W. Holnicki.jpg

Historia parku (artykuł)

W czasach Jana III równolegle do budowy wilanowskiego pałacu trwało zakładanie pięknych ogrodów, folwarku wraz z budynkami gospodarczymi oraz zwierzyńca.

4pory_zrzut.jpg

Cztery pory roku w parku wilanowskim (multimedium)

Prawa przyrody, niezmiennie następujące po sobie okresy zalotów, wychowywania młodych, przygotowywania się do zimy i walki o przetrwanie mroźnych dni. …

Lato w Wilanowie_4.JPG

Cztery pory roku w ogrodach wilanowskich - fotografie (album zdjęć)

Każda inna, wszystkie piękne. Z okazji nadejścia każdej pory roku zapraszamy do ogrodów przy pałacu w Wilanowie na przyrodnicze wydarzenia …