nieslyszacy WCAG 2.0WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Ptasia Filharmonia | warsztaty dźwiękowe dla dorosłych | 11 czerwca

aktualność

 Warsztaty dźwiękowe z audiodeskrypcją

ptaki_szpak.jpg

Czy każda kaczka kwacze, a każdy łabędź jest niemy? Czy każdy bąk bzyczy? Co piszczy, a co terkocze? Co śpiewa wierszem „ryba, ryba, rak, rak, rak”? Zamknijcie oczy, otwórzcie uszy i przenieście się w świat dźwięków, głosów i ptasich śpiewów. Usłyszcie park wilanowski!

Dźwięki w świecie zwierząt mają bardzo duże znaczenie. Przede wszystkim służą komunikacji, alarmowaniu o zagrożeniach, a także dobieraniu się w pary w okresie godowym. Czy potrafimy rozpoznać mowę zwierząt i zrozumieć, jaką informację sobie przekazują? Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy dźwięki przyrody. Szczególnie dokładnie wsłuchamy się w odgłosy ptaków mieszkających w  parku wilanowskim.


 HARMONOGRAM SPOTKAŃ

9 kwietnia, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków leśno-parkowych”  
O tym, co ćwierka, świergoli i kwili na gałęziach drzew.

14 maja, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków wodno-błotnych”
O tym, co w trzcinie, w błocie i na wodzie skrzeczy, piszczy, huczy, buczy, ryczy,
i śpiewa.

11 czerwca, godz. 9.30–11.00 | „Śpiewy i głosy ptaków terenów otwartych”
O tym, co dudni, stuka, wrzeszczy, piszczy i huczy na łąkach, pastwiskach i w gospodarstwach.


Warsztaty będą dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Podczas spotkań będziemy wykorzystywać pomoce dotykowe (m.in. plany tyflograficzne, pióra) i dźwiękowe (m.in. nagrania głosów ptaków).


ODBIORCY: dorośli, młodzież
TERMINY: 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca, godz. 9.30–11.00
MIEJSCE: park wilanowski (spotykamy się przy kasie na przedpolu)

KOSZT: 10 zł
BILETY do kupienia
:
• stacjonarnie w kasie muzeum
• online: www.bilety.wilanow-palac.pl

REZERWACJA: mwalewska[at]muzeum-wilanow.pl

DOSTĘPNOŚĆ: dla osób z niepełnosprawnością wzroku


Podziel się:
Wykop Facebook
wizyta u królowej, fot. R. Pudło.jpg

„A co to? A kto to?” – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu (7–10 lat) | 24 czerwca (aktualność)

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (7–10 lat) ze spektrum autyzmu na cykl 10 warsztatów rodzinnych, aby przekonać się, że warto poznawać to, co nieznane, a minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe oraz że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Koszt: 10 zł od osoby, nie ma rezerwacji, udział po wykupieniu biletu.

Putto ze sfinksem,rzeźba z warsztatu J.Ch. Redlera, ok. 1745, fot. W. Holnicki.jpg

Drugie życie zabytków: malarstwo | warsztaty dla dorosłych (PJM, AD) | 27 maja (aktualność)

Serdecznie zapraszamy na cykl pięciu spotkań warsztatowych o tematyce konserwatorskiej tłumaczonych na PJM. Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu zagadnieniu i będzie składało się ze spaceru tematycznego oraz części warsztatowej.

Ptaki_Bogatka. Fot. J. Dobrzańska.jpg

Przegląd ptaków karmnikowych (album zdjęć)

Galeria zdjęć ptaków zaobrączkowanych w związku z badaniami prowadzonymi w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Intymne życie ptaków, cz. I (Przyroda, PJM) (artykuł)

Zapraszamy do obejrzenia tłumaczenia PJM wywiadu z Markiem Elasem, ornitologiem. Wywiad można przeczytać TUTAJ. Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na …

Intymne życie ptaków, cz. II (Przyroda, PJM) (artykuł)

Zapraszamy do obejrzenia tłumaczenia PJM wywiadu z Markiem Elasem, ornitologiem. Wywiad można przeczytać TUTAJ. Projekt „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na …

Budki 4. Budki czekające na mieszkańców.jpg

Jak dbamy o budki lęgowe dla ptaków (album zdjęć)

Czyszczenie budek lęgowych – minireportaż. Fot. Monika Klimowicz Późna jesień i zima to właściwy czas, by posprzątać ptasie budki. W budkach, …

66_zaproszenie na polowanie.jpg

Rarogi. Ptaki łowcze w staropolskich księgach o myślistwie (artykuł, Silva Rerum)

Piotr Krescentyn w Księgach o gospodarstwie i o opatrzeniu rozmnożenia rozlicznych pożytków każdemu stanowi potrzebnych, wydanych w języku polskim w …