UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

amor_polonus_t1.jpg

Dwutomowy katalog jest komentarzem do wystawy „Amor Polonus, czyli miłość Polaków”. Katalog zgodnie z zamysłem wystawy podzielony jest na trzy części, opisujące odmiany miłości najbardziej w Polsce popularne: miłość ojczyzny, miłość do kobiety i miłość rodzinną. Punktem spójnym wszystkich odmian tego uczucia jest Wilanów i rodzina Sobieskich.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Najczęściej zadawane pytania – sprawy organizacyjne PJM

oficyna kuchenna.JPG

1. Gdzie są toalety? Czy są toalety dla niepełnosprawnych?

Toalety są w parku, zaraz za Oranżerią trzeba skręcić w lewo, są po lewej stronie. Toalety dla niepełnosprawnych są w parku przy ogrodzie różanym i po drugiej stronie ulicy Stanisława Kostki Potockiego, na placu manewrowym muzeum.

2. Czy jeśli nie mam kupionego biletu do parku, muszę wracać do kasy?

Nie, bilet do parku można kupić w automacie przy wejściu do parku.

3. Czy są karnety na wejścia do ogrodów?

Tak, karnet kwartalny: normalny kosztuje 60 zł; ulgowy 35 zł.

4. Gdzie można przypiąć rower?

Przy kasie na przedpolu jest stojak.

5. Czy prace w ogrodach już się skończyły?

Rzeczywiście w ostatnich kilku latach prowadzono w ogrodach intensywne prace, odnawiając je i rewitalizując. Prace jednak już się skończyły, należy więc spodziewać się jedynie prac sezonowych (pielenie, grabienie liści itd.).

6. Gdzie na terenie muzeum można legalnie palić?

Muzeum to miejsce publiczne (nie tylko pałac, ale również park i teren przedpola), a w miejscach publicznych obowiązuje zakaz palenia. Dotyczy to również Cukierni Królewskiej.

7. Czy muzeum myśli o otwarciu do zwiedzania szklarni i/lub sprzedaży roślin wyhodowanych na terenie wilanowskich ogrodów?

W tej chwili nie ma takiego projektu.

8. Czy jest możliwe stworzenie przechowalni dla psów? Chociaż tych małych?

Niestety muzeum nie ma możliwości zapewnienia odpowiednich warunków dla zwierząt – nie jest to jednak nasz podstawowy profil działalności.

9. Czy jest newsletter dotyczący wydarzeń kulturalnych?

Nie ma takiego w druku, ale można otrzymywać co tydzień newsletter mejlem, trzeba tylko się do niego zapisać, można oczywiście to zrobić przez naszą stronę internetową.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
PJM.JPG

Najczęściej zadawane pytania – sprawy merytoryczne PJM (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Często dostajemy pytania związane z wilanowską rezydencją. Słyszymy je na dziedzińcu, czytamy w mejlach czy na profilu muzeum na Facebooku. …

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Ceny biletów i godziny otwarcia (artykuł)

Pałac, wystawy stałe i ekspozycje czasowe są zamknięte dla zwiedzających w następujące dni: Wielki Piątek, Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, Boże Ciało, 15 sierpnia, 1 listopada.

Migane spotkania muzealne (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza grupy szkolne ze wszystkich typów szkół i w każdym wieku do udziału …

Bliskie spotkanie z ważką. fot. Julia Dobrzańska.JPG

Ciekawostki w PJM - przyroda ogrodów wilanowskich (artykuł z wewnątrzną nawigacja)

Dzięki projektowi „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanemu w ramach funduszy MF EOG możemy …