UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Nowe studia: edukacja muzealna | trwa rekrutacja

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zapraszają na studia podyplomowe: edukacja muzealna.

Dwusemestralne studia skierowane są do pracowników merytorycznych instytucji muzealnych, głównie osób zajmujących się edukacją oraz do kandydatów do pracy na stanowisku „edukator muzealny”. Mają charakter dokształcający, ich celem jest aktualizacja i pogłębianie wiedzy oraz rozwój kwalifikacji zawodowych z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć z zakresu edukacji muzealnej.

Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – oraz liczne grono praktyków – muzealników, pracujących na co dzień w Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Warszawie, w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie lub jego otoczeniu. Studia rozpoczynają się w październiku 2018. Dokumenty można składać do 30 września 2018 r. Szczegóły: na stronie UMCS.

Logo Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie


Logo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
top_maly_cunctis.jpg

Historia instytucji (artykuł)

Muzeum wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku z inicjatywy ówczesnych właścicieli Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich.

famy_trabka_palac_w_wilanowie.jpg

Współpraca międzynarodowa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od czerwca 2006 roku aktywnie działa w Sieci Europejskich Rezydencji Królewskich, uczestnicząc w wymianie informacji i doświadczeń między specjalistami z różnych krajów - w obszarze badań naukowych, konserwacji, dokumentacji, programów edukacyjnych, komunikacji społecznej, bezpieczeństwa i innych.

Misja i statut Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie opiekuje się świadectwami pamięci o królu Janie III i istniejącym od 1805 r. muzeum Stanisława Kostki Potockiego. Udostępniając je publiczności, nowocześnie edukuje o czasach obu patronów i kultywuje wartości tradycji staropolskiej. Kształtuje postawy obywatelskiej i patriotycznej odpowiedzialności za dziedzictwo narodowe kulturowe i przyrodnicze.