UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

W piśmiennictwie staropolskim idealizowano nie tylko przodków, lecz także porządek polityczny, który stworzyli – równość i wolność, swobodę wyboru władców. Utopia szczęśliwych wieków, idea powrotu do dawnej świetności dawała szlachcie poczucie ciągłości i więzi z tradycją. Joanna Orzeł zbadała wiele kronik, herbarzy, dzieł historycznych literackich i rękopiśmiennych ksiąg, aby opisać czas, przestrzeń i bohatera mitycznego. Ta książka zmienia nasze wyobrażenia o tym, czym był sarmatyzm.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wilanów Live – aplikacja mobilna

Zwiedzaj Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie z aplikacją „Wilanów Live”.

01.png

Już teraz z App Store i Google Play można pobrać nową aplikację Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie o nazwie „Wilanów Live”. 

Aplikacja prezentuje wszystkie informacje ułatwiające i uprzyjemniające wizytę w Wilanowie właścicielom smartfonów. Zwiedzający mogą przejrzeć aktualności z życia Muzeum – dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach i nowych wystawach, zwiedzić muzeum przy pomocy mikroprzewodnika po dziesięciu obiektach znajdujących się w parku i w pałacu, odnaleźć się na mapie parku, poznać godziny otwarcia i ceny biletów, a także ściągnąć dwie istniejące już aplikacje-przewodniki.

Aplikacja jest efektem realizacji przyjętej kilka lat temu przez muzeum strategii wykorzystywania narzędzi mobilnych. Pałac można już zwiedzić, wykorzystując aplikację z audioprzewodnikiem iiiGuide, w parku natomiast porozstawiane są tabliczki z fotokodami. Muzeum brakowało jednak aplikacji, która niejako spinałaby dotychczasowe projekty, którą zwiedzający ściągaliby w pierwszej kolejności, zaraz po przyjściu do Wilanowa albo nawet przed samymi odwiedzinami. Tę lukę wypełnia aplikacja „Wilanów Live”.

 

Get it on Google Play  

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
audio.jpg

Audioprzewodnik (artykuł)

Zapraszamy do samodzielnego zwiedzenia pałacu wilanowskiego z wykorzystaniem audioprzewodnika, dostępnego w wersjach: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjskiej i chińskiej. Opłata za wypożyczenie wynosi 12 zł. Audioprzewodnik dostępny jest wyłącznie dla turystów indywidualnych. Polecamy też bezpłatną aplikacją iiiGuide na smartfony.

plan_palacu.JPG

Interaktywny plan pałacu (multimedium)

Historia Pałacu Wilanowskiego rozpoczęła się 23 kwietnia 1677 roku, kiedy to wioska zwana jeszcze Milanów stała się własnością Jana III …