UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Na przełomie XV i XVI wieku, w ciągu zaledwie trzydziestu lat Polacy nie tylko zdecydowali, jakie wina lubią najbardziej, ale dali temu dowód na piśmie. W roku 1523 zniesiono cła na import wina, otwierając na oścież bramy węgrzynowi, a raczej rozmaitym gatunkom win, które pod tą zbiorczą nazwą zostały ukryte. Trunkom nierozerwalnie związanym z polską kulturą, obyczajem i upodobaniem, najpierw przywiązanego do tradycji Sarmaty, później – patriotycznie nastrojonego Polaka.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Wyróżnienie dla Królewskiego Ogrodu Światła

Zimowy_Ogrod_Krola_Marcin_Mastykarz_7.jpg

Z radością informujemy, że Królewski Ogród Światła zdobył wyróżnienie w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017.

Polska Organizacja Turystyczna przyznała Złoty Certyfikat, 10 certyfikatów i tylko jedno wyróżnienie – właśnie dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie za Królewski Ogród Światła. W finale konkursu brało udział 45 atrakcji turystycznych z całego kraju. Szczegółową relację z wydarzenia mogą Państwo przeczytać na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji o Królewskim Ogrodzie Światła. Zapraszamy! 

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
Zimowy_Ogrod_Krola_Marcin_Mastykarz_5_przycięte.jpg

Królewski Ogród Światła (aktualność)

Królewski Ogród Światła to jesienno-zimowa wystawa, która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie. To propozycja na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy codziennie w godz. 16.00–21.00 do 28 października 2017 r. do 25 lutego 2018 r. Tej jesieni i zimy w wilanowskich ogrodach na pewno nie zmarzniecie!

krolewski_ogrod_swiatla_wizualizacja_5.jpg

Godziny otwarcia | bilety | kontakt (artykuł)

Godziny otwarcia Królewski Ogród Światła czynny jest codziennie w godz. 16.00–21.00 do 25 lutego 2018 r. (oprócz 1 listopada, 24 i …

Zimowy_Ogrod_Krola_Marcin_Mastykarz_2.jpg

Zimowy Ogród Króla (artykuł)

Zimowy Ogród Króla to zupełnie nowa instalacja świetlna, zlokalizowana na przedpolu wilanowskim, w ogrodzie północnym i na tarasie górnym. Odwiedzając ją po zmroku, wkroczamy w przestrzeń, w której możemy się poczuć jak na królewskim dworze.

magiczny_ogród_króla_marcin_mastykarz.jpg

Magiczny Ogród Króla (artykuł)

Magiczny Ogród Króla to instalacja świetlna zlokalizowana w ogrodzie przy Oranżerii. Ten niezwykły ogród nie zasypia na zimę, wręcz przeciwnie – właśnie wtedy mieni się wieloma kolorami i zaskakuje wymyślnymi kształtami!

mapping_03_Marcin_Mastykarz_poziome.jpg

Mappingi (aktualność)

Mapping to trójwymiarowy pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Jest wyświetlany na fasadzie pałacu i wykorzystuje jego elementy architektoniczne do stworzenia iluzji ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami m.in. wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich. Zapraszamy w soboty i niedziele o godz.: 17.30, 18.30, 19.30 i 20.30.