UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Joanna Paprocka-Gajek, Platery warszawskie w latach 1822-1914. Asortyment, odbiorca i obyczaj.

Książka ta jest poświęcona produkcji wyrobów platerowanych w Warszawie w okresie od pojawienia się pierwszego warsztatu w 1822 roku aż do wybuchu I wojny światowej. Szczegółowe omówienie tematu przez Joannę Paprocką-Gajek, w połączeniu z licznymi ilustracjami daje nam wgląd w bogatą, a nieco już zapomnianą dziedzinę życia naszych dziadków.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Zabawy w ogrodzie | hortiterapia dla dzieci ze spektrum autyzmu | 4 października

aktualność

Liliowce - górny taras ogrodu barokowego. Fot. Julia Dobrzańska.jpg

Zapraszamy do ogrodów wilanowskich na warsztaty, podczas których wykorzystamy piękno, siłę i różnorodność przyrodniczą natury do celów terapeutycznych. Pokażemy, jakie zabawy i ćwiczenia można wykonywać z dzieckiem na łonie natury, jak wzmacniać rozwój postrzegania sensorycznego, jak wspólnie spędzać czas twórczo i rozwojowo. Podczas kolejnych spotkań skupimy się na poszczególnych zmysłach: dotyku, równowadze, wzroku, węchu, słuchu i smaku. Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi z  podejrzeniem lub diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu w wieku od 1 roku do 3 lat.

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

• 30 sierpnia, godz. 11.00–12.30: DOTYK
• 6 września, godz. 11.00–12.30: RÓWNOWAGA
• 13 września, godz. 11.00–12.30: WZROK
• 20 września, godz. 11.00–12.30: WĘCH
• 27 września, godz. 11.00–12.30: SŁUCH
• 4 października, godz. 11.00–12.30: SMAK

 

 

MIEJSCE: park i namiot edukacyjny w parku | spotykamy się przy kasie
KOSZT: bezpłatnie, obowiązuje rezerwacja
ODBIORCY: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu w wieku 1–3 lat

KONTAKT i REZERWACJA:

Marta Walewska
Aleksandra Sztajerwald
e-mail: hortiterapia@muzeum-wilanow.pl

 

 

PROWADZENIE

Maria Posiadała

Pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Przez wiele lat związana z Fundacją SYNPSIS oraz Ośrodkiem Diagnostyczno-Terapeutycznym PROMYK w Warszawie. Współpracowała z portalem www.dziecisawazne.pl. Mama piątki dzieci. Amatorka przyrody i relacji z drugim człowiekiem.

Marta Jakubowska

Pedagog ogólny i pedagog specjalny. Przez lata pracowała w placówkach edukacyjno-kulturalnych oraz jako terapeuta w placówkach terapeutycznych. Od 14 lat w Fundacji SYNAPSIS diagnozuje dzieci i młodzież z problemami rozwojowymi oraz kieruje przedszkolem dla dzieci z autyzmem. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży o charakterze treningu umiejętności społecznych. Równolegle prowadzi grupy wsparcia dla Rodziców i grupy psychoedukacyjne. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek i 8-miesięcznego synka. 

 

Zajęcia realizowane w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Dzięki wsparciu MKiDN Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przygotowało bogatą ofertę bezpłatnych spotkań muzealnych i przyrodniczych oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi, które stanowią znakomitą okazję do poznania pałacu i jego mieszkańców oraz twórczych prac inspirowanych historią i kulturą dawnej Rzeczypospolitej. 

Więcej o programie TUTAJ.

Pełna oferta dla gości indywidualnych TUTAJ.

 

 

PATRONAT

PATRONAT MEDIALNY

TVP ABC logo Dziecko w Warszawie logo

Podziel się:
Wykop Facebook
wizyta u królowej, fot. R. Pudło.jpg

„A co to? A kto to?” – warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu (7–10 lat) (aktualność)

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi (7–10 lat) ze spektrum autyzmu na cykl 10 warsztatów rodzinnych, aby przekonać się, że warto poznawać to, co nieznane, a minione wydarzenia i obyczaje wcale nie muszą być nam takie obce i odległe oraz że naprawdę warto zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. Koszt: 10 zł od osoby, nie ma rezerwacji, udział po wykupieniu biletu.

Pałac w Wilanowie, fot. W. Holnicki.jpg

Przewodnik po pałacu dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu (artykuł)

Drogi Odwiedzający! Drogi Gościu! Oddajemy w Twoje ręce przewodnik przygotowujący do wizyty w pałacu w Wilanowie. Dzięki niemu będziesz mógł zapoznać …

Pałac od strony wjazdu, fot. W. Holnicki.jpg

Przewodnik dla dzieci ze spektrum autyzmu (artykuł)

Drodzy Rodzice, Drodzy Opiekunowie!Oddajemy w Państwa ręce pierwszy przewodnik przygotowujący do wizyty w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, …

W ogrodzie. Fot. A. Szarlik.JPG

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III | dzieci 5–7 lat (aktualność)

Nadworni Przyrodnicy Króla Jana III to program skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat. Podczas cyklicznych spotkań w królewskim pałacu i ogrodach dowiemy się, kim był czworonożny pupil króla, jakie jabłka lubiła królowa oraz dlaczego kolekcjonujemy różne przedmioty. Każde zajęcia to moc ciekawostek, spacer po pięknych wnętrzach lub malowniczym parku, a także warsztaty plastyczne.

Wskazówki kaligraficzne, cz. I (Kaligrafia, PJM) (artykuł)

Kaligraficzne reguły są od wielu wieków niezmienne. Spisane zostały przez teoretyków i miłośników sztuki pięknego pisania. Oto kilka z nich:Ręka …

Kaligrafia, fot. K. Pietrzak

Scriptorium Villa Nova | otwarte warsztaty kaligrafii | środy, soboty i niedziele (aktualność)

Pióra w dłoń! W środy, soboty i niedziele zapraszamy na warsztaty kaligrafii dla małych i dużych! Wstęp po wykupieniu biletu do parku.