UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Jan Michał Kossowicz zabiera czytelnika w fascynującą podróż po nowożytnej Europie. Jego diariusz z lat 1682–1688 to niezwykle barwny opis podróży edukacyjnej, w którą wyruszył jako guwerner młodych wojewodziców ruskich Jana Stanisława i Aleksandra Jana, synów hetmana Stanisława Jabłonowskiego, dowódcy spod Wiednia. Autor diariusza opisał nie tylko przebieg edukacji młodych szlachciców, ale także liczne zabytki, dwory i miasta europejskie, które odwiedzili - od Pragi po Paryż, Londyn, Rzym i Madryt.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


„Zagraj z królem” | zostań wolontariuszem w muzeum! | zgłoszenia do 24 kwietnia

wolontariat, badminton.png

Lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu? A może wolisz grać w planszówki lub karty? A może interesuje Cię historia? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś „tak”, dołącz do nas!

Poszukujemy wolontariuszy do nowego programu „Zagraj z królem”. Podczas cyklu pięciu spotkań warsztatowych wspólnie zrekonstruujemy dawne gry – odtworzymy niezbędne rekwizyty, zagłębimy się w ich historię i oczywiście… zagramy! Podczas finału akcji, przypadającego na Dzień Króla Jana III, przebrani w dawne stroje zarazimy naszą pasją publiczność.

Kiedy będziemy się spotykać?

Pierwsze spotkanie połączone ze specjalnym oprowadzaniem po pałacu odbędzie się 8 maja (środa), a warsztaty w pięć kolejnych czwartków (od 16 maja do 13 czerwca) w godzinach od 17.30 do 19.00. Finał akcji odbędzie się 6 czerwca w godzinach od 10 do 17.

Chcesz dołączyć?

Prześlij wypełnione zgłoszenie na adres wolontariat@muzeum-wilanow.pl. Na zgłoszenia czekamy do 24 kwietnia 2019, odpowiemy na nie do 26 kwietnia.

Pobierz formularz zgłoszenia:

Zapraszamy wolontariuszy, którzy ukończyli 16. rok życia.

Zajrzyj na tę stronę, aby pobrać niezbędne dokumenty.

drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook
wolontariat.jpg

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie (artykuł)

Wolontariat w Muzeum Pałacu w Wilanowie to niesamowita przygoda: nowi ludzie, nowe doświadczenia i potężna dawka wiedzy o historii, kulturze, przyrodzie! Wybierz coś dla siebie.

Wilanowscy opowiadacze_Dzień Wolnej Sztuki 2015.jpg

Kiedy pójdziesz do swojego pałacu? – wolontariusze opowiadają o wolontariacie w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie (artykuł)

Czasami są widoczni, choć nie zabiegają o to ani nie szukają poklasku. Wolontariusze, bo to o nich mowa, robią dla pałacu wiele dobrego. Przypominają nam, że to zgoła naturalna potrzeba dbać o to, co wartościowe, piękne, wspólne. Co może dać wolontariat i jaki widzą w nim sens, pytamy wilanowskich wolontariuszy.

Imieniny króla 2016, Korowód, fot. M.Klimowicz.jpg

Wolontariat | dołącz do wilanowskich rekonstruktorów! (aktualność)

Interesujesz się historią i chciałbyś rozwijać swoją pasję w miejscu, w którym ta historia żyje? Masz wiele pomysłów na oryginalne akcje rekonstrukcyjne, którymi chcesz się dzielić? Chciałbyś pomagać w warsztatach prowadzonych przez rekonstruktorów z Muzeum Pałacu w Wilanowie? Dołącz do grona wilanowskich wolontariuszy historycznych!