UE
Unia Europejska
nieslyszacy WCAG 2.0

Tematy

Spisana ok. 1686 r. "Moda bardzo dobra smażenia różnych konfektów…" to obszerny, szczegółowy i oryginalny rękopiśmienny zbiór przepisów kulinarnych, który można uznać za drugą polską książkę kucharską. Prawie cała nasza wiedza o kuchni staropolskiej była dotąd oparta na "Compendium ferculorum" ­­­ułożonym przez Stanisława Czernieckiego, kucharza Lubomirskich – dziele słynnym, które wydano w 1682 r., a następnie powielano w kolejnym stuleciu.


To pierwsze tego typu rozwiązanie, które całkowicie zrewolucjonizuje identyfikację dzieł sztuki pochodzących z grabieży wojennych. Dzięki aplikacji możliwa będzie automatyczna identyfikacja obiektu jedynie na podstawie fotografii wykonanej za pomocą telefonu komórkowego.


Zespół edukacyjny

zespół_OLA, fot. R. Pudło.jpg

Aleksandra Głowacz

Pełnomocnik ds. edukacji muzealnej

***

aglowacz@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 756

(+48) 515 256 439




zespół_PATRYCJA, fot. R. Pudło.jpg

Patrycja Żołędowska

Programy historyczne dla grup zorganizowanych, rozwój publiczności

***

pzoledowska@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 862

(+48) 506 892 793



zespół_KASIA, fot. R. Pudło.jpg

Katarzyna Pietrzak

Programy historyczne dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi, rekonstrukcja kaligraficzna w Scriptorium Villa Nova

***

kpietrzak@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 758

(+48) 785 905 738



zespół_JANUSZ, fot. R. Pudło.jpg

Janusz Korzeniowski

Rekonstrukcja kaligraficzna w Scriptorium Villa Nova, drukarnia wilanowska

***

jkorzeniowski@muzeum-wilanow.pl

(+48) 728 287 870




zespół_JULIA, fot. R. Pudło.jpg

Julia Dobrzańska

Programy przyrodnicze dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi

***

jdobrzańska@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 864

(+48) 785 905 732



zespół_MARTA POŁAWSKA, fot. R. Pudło.jpg

Marta Poławska

Programy przyrodnicze dla grup zorganizowanych


mpolawska@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 860

(+48) 505 405 485



 

zespół_ZOSIA, fot. R. Pudło.jpg

Zofia Szlenkier

Edukacja artystyczna, wolontariat, staże i praktyki

***

zszlenkier@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 785

(+48) 785 905 731




zespół_NELA, fot. R. Pudło.jpg

Nela Kokoszka

Programy historyczne i przyrodnicze dla dorosłych

***

nkokoszka@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 838

(+48) 785 905 730




zespół_ULA, fot. R. Pudło.jpg

Urszula Rukat

Programy dla seniorów

***

urukat@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 860

(+48) 505 405 506




zespół_MARTA, fot. R. Pudło.jpg

Marta Walewska

Programy dla osób ze specjalnymi potrzebami, dostępność

***

mwalewska@muzeum-wilanow.pl 

(+48) 22 5442 759

(+48) 785 905 735



zespół_PAULINA, fot. R. Pudło.jpg

Paulina Szulist-Płuciniczak

Rekonstrukcja historyczna i kulinarna

***

pszulist@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 787

(+48) 509 300 242




zespół_Maciek fot. Elektrolux.jpg

Maciej Nowicki

Rekonstrukcja kulinarna

***

mnowicki@muzeum-wilanow.pl

(+48) 512 998 276





zespół_NORBERT, fot. R. Pudło.jpg

Norbert Sokołowski

Rekonstrukcja kulinarna

***

(+48) 22 5442 888






zespół_PIOTR, fot. R. Pudło.jpg

Piotr Zwierzchowski

Rekonstrukcja przyrodnicza

***

pzwierzchowski@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 865

(+48) 785 504 805



  

zespół_ANIA, fot. R. Pudło.jpg

Anna Ruszkowska

Teatr Królewski oraz Królewski Teatr Marionetek

***

aruszkowska@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 837





zespół_MARIA, fot. R. Pudło.jpg

Maria Zielińska

Program Wilanów dla młodych talentów, rekonstrukcja ubiorów historycznych

***

mzielinska@muzeum-wilanow.pl

(+48) 22 5442 857

(+48) 785 905 734



oraz zespół edukatorów muzealnych

to około 40 historycznych, 20 przyrodniczych oraz 5 kulinarnych animatorów kultury, którzy z pasją i doświadczeniem prowadzą wilanowskie zajęcia edukacyjne. 


drukuj
Podziel się:
Wykop Facebook